IMG-LOGO
ICON
ICON 0
IMG-BLOG

Rahat Gelin Ayakkabısı Nasıl Seçilir? Özel Tasarım Gelin Ayakkabısı Bulabileceğin 5 Adres

Düğün gecesinin en kritik konularından biri düğün ayakkabısı seçimi olabilir. Yanlış yaptığın bir seçim bütün gece keyfini kaçırmaya yetecektir. Gecenin sonunda mutlu olmak istiyorsan gelin ayakkabısı seçimi konusunda çok iyi araştırma yapmalısın. Neden mi? 

Her şeyden önce düğün gününü rahat geçirmek ve düğün akşamı eğlencesinde  rahat rahat hoplayıp zıplamak isteyeceksin. Tüm günü ayakta geçirdikten sonra çoğu ayakkabı belirli bir yerde seni rahatsız etmeye başlayabilir. Ama maalesef gelin olarak düğünün başrolü sensin ve oturup dinlenmek gibi bir lüksün olmayabilir. O gece senin gecen unutma! Bir diğer taraftan yanlış gelin ayakkabısı seçimi sadece düğün gününde değil balayı içinde çok etkili olabilir. Yanlış tercih balayına deforme olmuş ya da yaralı ayaklarla gitmene sebep olabilir. Böyle bir durum yaşamamak için şimdi sana birkaç tavsiyemiz var. 

Özel tasarım ayakkabılar, şık spor ayakkabılar, dolgu topuk ayakkabılar, ince burun ayakkabılar derken oldukça fazla alternatifin var. Atlamaman gereken tek nokta ise “rahatlık”. Detaylı araştırmanı yapıp değişik alternatifleri değerlendirdikten sonra ayak yapına en uygun ve seni mutlu edecek ayakkabıyı bulduğunda gelin ayakkabın karşında demektir. Şimdi senin için gelinlere özel ayakkabı tasarlayan bazı mağazaları ve ayakkabı seçimi yaparken dikkat etmen gereken noktaları yazımızda listelemeye çalıştık. Ama öncelikle olmazsa olmaz şu ki; düğün öncesi hazırlık aşamasında, fotoğraf çekiminde veya nikah sırasında her gelinin hayalini süsleyen o en güzel, en cici ve sana özel tasarlanmış gelin ayakkabılarını tercih edebilirsin. Ancak günün geri kalanı için mutlaka kendini çok rahat hissedebileceğin spor ayakkabı özellikli ikinci bir alternatif edinmende çok büyük fayda var. Bizden söylemesi.. En önemli detaydan sonra şimdi de diğer konulara bir göz atalım.

Özel Tasarım Gelin Ayakkabısı Bulabileceğin 5  Adres;
1- https://studiorainshoes.com

2- https://www.divankundura.com/

3- https://www.sanemiko.net

4- http://www.divannikundura.com/

5- https://www.olegcassini.com.tr/gelin-ayakkabisi

Gelin Ayakkabısı Seçerken Unutmaman Gerekenler

1- Kumsal veya Kır Düğünlerine Dikkat

Eğer kumsal düğünü hayal ediyorsan ve o yönde bir organizasyona hazırlanıyorsan topuklu ayakkabılar uygun olmayacaktır. Ya düz ya da dolgu topuk alternatifleri üzerinden gidebilirsin.

Eğer kır düğünü için hazırlık yapıyorsan yine yüksek ve ince topuk alternatiflerini elemelisin. Alçak topuklu ayakkabılar, gelin sandaleti veya gelin babetleri uygun seçenekler olabilir. Düğün alanı kış bahçesi gibi bir mekan ise mevsimle uyumlu gelin botu, booties gibi marjinal seçimler farklılığı seven gelinler için güzel bir alternatif olabilir.

2- Kapalı Alan Düğünleri

Kapalı alan düğünleri için gelin ayakkabısı seçimi diğer alternatiflere göre çok daha kolaydır. Rahat edebildiğin ve tabi ki hayalindekine uygun herhangi bir model olabilir. Sadece zeminde ayakkabının kayıp kaymayacağını önceden kontrol edebilirsin. Tam “evet” demeden önce talihsiz bir kaza yaşamanı istemeyiz. 

3- Gece Sonu İçin Spor Ayakkabısı

Yazımızda daha önce de bahsettiğimiz gibi ayakkabı konusunda yedekli olmak çok önemli. Birçok gelinin hayalinde gelin ayakkabısı diyince kendini prensesler gibi hissedebileceği en “şık” ama bir okadar da uzun saatler kullanıldığında “rahatsız” edecek ayakkabı vardır. O nedenle ne hayallerimizden vazgeçelim ne de rahatlığımızdan ve konforumuzdan ödün verelim.

Son yıllarda spor ayakkabı diyince akla gelen modellerden biri olan “Converse” çoğu gelinin tercihleri arasında. Ayrıca spor ayakkabını kişiselleştirmek de senin elinde, birçok gelin ayakkabıcısı topuklu modellerin yanında dolgu topuklu veya düz model alternatiflerini de bulunduruyor.

Topuklu ayakkabılar, babetler, sandaletler ve daha fazlası.. Senin tarzını hangisi yansıtıyorsa ve en önemlisi hangi ayakkabıyla kendini iyi ve “rahat” hissediyorsan onu seç! Unutma düğün gününde dilediğin gibi dans etmeli ve eğlenmelisin.. Çünkü bir düğünün ne kadar güzel olduğunun tek ve en önemli kriteri her zaman gün sonunda misafirlerin ve senin ne kadar çok eğlendiğinizle doru orantılı olacaktır. Bu da All About Bride kızları için bizden güzel düğünün ufak bir tüyosu olsun!